Laptopy Lenovo

Kiedy zastanawiasz się nad kupnem laptopa, marka Lenovo przychodzi Ci do głowy jako jedna z pierwszych. Firma kojarzona głównie z prestiżowymi i drogimi ThinkPadami ma również do zaoferowania laptopy klasyfikowane w innych kategoriach.

Laptopy konwertowalne Lenovo

 Laptopy Lenovo z serii Yoga, takie jak model ThinkPad Yoga 14 czy Yoga 3 Pro, są znacznie bardziej laptopami niż tabletami, w przeciwieństwie do konkurencyjnych urządzeń takich jak Toshiba Portege Z10t czy Microsoft Surface

fot. lenovo.com

Spośród dwóch standardowych rozwiązań, z których korzystają laptopy konwertowalne, a więc modelu z ekranem odłączanym (tablet) i ekranem otwieranym o 360° Lenovo zdecydowanie wybrało ten drugi. Laptopy Lenovo z serii Yoga, takie jak model ThinkPad Yoga 14 czy Yoga 3 Pro, są znacznie bardziej laptopami niż tabletami, w przeciwieństwie do konkurencyjnych urządzeń takich jak Toshiba Portege Z10t czy Microsoft Surface. Dzięki temu udało się utrzymać właściwy dla ultrabooków stylowy wygląd. Modele konwertowalne zrobiły na użytkownikach duże wrażenie.

Stacje robocze

ThinkPady serii W oferują imponujące możliwości obliczeniowe, a jednocześnie ważą znacznie mniej niż można by się spodziewać po mobilnych stacjach roboczych. Oczywiście, jak większość stacji są głośne i mocno się nagrzewają, ale swoje zadania wykonują bez zarzutu.

Laptopy prestiżowe

Kilka serii ThinkPadów, choćby T, S lub X, zapracowało sobie na renomę, która rzutuje na popularność całej marki. Przez użytkowników są cenione zwłaszcza za fenomenalną jakość wykonania i najlepsze wśród laptopów klawiatury. Do niedawna były przeznaczone jedynie do pracy, a ich matryce pozostawiały nieco do życzenia. Polityka firmy w tym zakresie uległa na szczęście zmianie i nowsze modele takie jak ThinkPad X1 Carbon 3 są już wyposażone w wyświetlacze zapewniające znacznie lepszy obraz.

Laptopy do pracy

Niższa półka laptopów biznesowych i laptopy korporacyjne to najważniejsze produkty dla każdego z dużych producentów laptopów. Choć poszczególni użytkownicy mogą mieć odmienne zdania, to jednak właśnie te standardowe i wydajne modele decydują o tym, czy producent osiągnie komercyjny sukces. W przypadku Lenovo odpowiadają za niego serie ThinkPad Edge i Essential.

Co wiemy o laptopach Lenovo?

Każda z wielkich firm produkujących laptopy ma zbliżony asortyment, w którym znajdują się zarówno bardziej, jak i mniej lubiane modele. Lenovo, nawet w przypadku tańszych modeli, konkuruje głównie jakością wykonania i urządzeniami wejściowymi. Nie jest to jednak reguła bez wyjątków, a raczej ogólny trend, którym kierują się kupujący i który chętnie wykorzystuje producent.