Siedemsetki od HP – EliteBook 720, 740 i 750

W EliteBookach serii 700 równolegle pojawiają się laptopy z procesorami Intel Core i AMD Kaveri. Te pierwsze są droższe, ale też zgodnie z oczekiwaniami gwarantują większą moc obliczeniową. Zarówno 12,5-calowy model notebooka, jak i te większe, robią bardzo dobre wrażenie od pierwszego wejrzenia. Na pewno nie są najcieńszymi dostępnymi na rynku laptopami, ale wyglądają stylowo.

W EliteBookach serii 700 równolegle pojawiają się laptopy z procesorami Intel Core i AMD Kaveri

fot. hp.com

Wszystkie trzy mają bardzo wysokiej jakości obudowy. Sztywność, wytrzymałość i precyzja wykonania zostały tu połączone z użytecznością. 14- i 15-calowe siedemsetki są bardzo wygodne w pracy. Zarówno klawiatura, jak i manipulator punktowy prezentują podobną jakość jak w wyższej klasy ThinkPadach. Poza tym zarówno płytka dotykowa, jak i manipulator mają wydzielone, wygodne w użyciu przyciski, o czym w Lenovo nie zawsze pamiętano. Najmniejszy z modeli różni się zwłaszcza wielkością klawiatury, ale w dalszym ciągu pozostaje ona ponadprzeciętnie przyjazna dla użytkownika.

Praca na EliteBooku

Zastosowano w nich procesory serii Intel Core i5 oznaczane literą U, a więc standardowe dla tej klasy laptopów. Z większością zadań biurowych poradzą sobie bez problemu i dotyczy to także 12-calowego HP EliteBook 720. Potencjalnie podczas przeciążenia współczynnik taktowania może spadać, ale wbrew pozorom ma to również pewne zalety. Seria 700 dobrze radzi sobie z chłodzeniem i bardzo długo pracuje na baterii. Na podstawowej baterii można oczekiwać 7-10 godzin, a dołączany z zewnątrz akumulator wydłuży ten czas nawet trzykrotnie.

Dodatki

HP chętnie dołącza do swoich urządzeń upominki dla swoich klientów. Nie mogło ich zabraknąć także w nowej, i nie ukrywajmy – wcale nie najtańszej serii. 3-letnia gwarancja świadczy o zaufaniu, jakie producent pokłada w swoim sprzęcie. Zwłaszcza że w niektórych wypadkach jest ona rozciągana także na baterię laptopa. Bardzo bogata jest oferta oprogramowania zabezpieczającego i pomagającego skonfigurować całe biuro.

Matryce

Ekrany mogą być jedynym istotnym mankamentem wersji podstawowych laptopów EliteBook 720, 740 i 750. Firma znana z doskonałych monitorów, tu przygotowała raczej urządzenia służące do pracy, niż multimedialne. Rozdzielczość 1366 x 768 w najmniejszym laptopie i 1920 x 1080 w tych większych jest jednak całkiem wystarczająca, a w najbliższym czasie pojawią się zapewne wersje z mocniejszymi wyświetlaczami.

Warte swojej ceny

Laptopy tej serii mają kilka cech, które zaliczają je do grona urządzeń, które chcesz mieć. Są świetnie wykonane i długo pracują na baterii. Korzystanie z ich urządzeń wejściowych jest przyjemne i bezproblemowe. Manipulator punktowy w najmniejszym modelu jest wręcz zaskoczeniem. Laptopy wyglądają też ładnie. Na pewno wszystkie trzy zasługują na Elite w nazwie.