Laptopy dla graczy – na co zwrócić uwagę

W dzisiejszych czasach wybór pomiędzy komputerem stacjonarym czy laptopem, których przeznaczeniem ma być rozrywka, może okazać się problemem. Laptopy to mocny konkurent desktopów dla każdego gracza, który od swojego sprzętu oczekuje wydajności na nieco dłuższy czas niż jeden sezon. Coraz większe wymagania producentów gier napędzają nowoczesne rozwiązania, które muszą być instalowane w sprzęcie dla graczy, aby sprostać ich oczekiwaniom.

Podzespoły

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na specyfikację techniczną komputera. W środku powinno być zainstalowane dużo pamięci RAM oraz mocny procesor, np.: Intel Core i5 lub i7, a do tego karta graficzna z rodziny GeForce, która odpowiedzialna jest za wysoką ilość detali i płynne działanie gier. Standardem w grupie tych produktów jest duży dysk twardy, warto jednak zastanowić się nad dopłatą i zainwestowaniem w dysk SSD, który przyspieszy ładowanie się systemu i ulubionych gier.

Wygląd

Predator 17 gaming notebook

fot. Acer.com

Dużą różnicą między laptopami do gier, a takimi przeznaczonymi do prac biurowych jest ich wygląd. Koncerny takie jak Dell, Asus czy Acer mają w swojej ofercie gamingowe komputery, które już na pierwszy rzut oka wyglądają jak drapieżne maszyny. Gracze to bardzo specyficzni klienci, którzy lubią się wyróżniać, stąd starania producentów, aby stworzyć z laptopów wyjątkowy sprzęt, który będzie przyciągał i zachęcał do grania. W ten sposób można wybierać spośród sprzętu, który wygląda atrakcyjnie i niecodziennie. Podświetlane klawiatury, przemyślane systemy chłodzenia oraz niebanalne rozwiązania projektowe to znaki szczególne tego typu maszyn. Inspiracje twórców są czerpane z różnych źródeł, nawet ze sprzętu wojskowego, filmów akcji czy istot pozaziemskich. Trzeba przyznać, że tego typu tematyka jest bliska graczom.

Podsumowanie

Podsumowując, jeśli szukasz sprzętu, na którym będziesz mógł pograć w nowe gry to laptopy dla graczy są dobrym rozwiązaniem. Renomowane firmy, mocne podzespoły i wyjątkowy design sprawiają, że każdy gracz znajdzie w tym segmencie coś dla siebie.