Lenovo Y700-17 – konkurent dla czołówki?

Lenovo wraz ze swoją serią laptopów Y to bez dwóch zdań czołówka. Seria Y700-17 jest jedną z mocniejszych ale również najdroższych propozycji w katalogu producenta. Znajdzie się tutaj wszystko czego potrzebuje doświadczony gracz. Silne podzespoły, a także bardzo dobry zestaw głośników są gwarancja wielu godzin rozrywki na wysokim poziomie.

Obudowa

Lenovo to zawsze oryginalna i zgodna z trendami stylistyka. Od razu widać, że producent chciał, aby komputer wyglądał drapieżnie. Lenovo Y700-17 posiada klawiaturę AccuType, charakteryzującą się profilowanymi klawiszami oraz dużymi przyciskami strzałek kierunkowych. Dzięki temu rozgrywka będzie łatwa i przyjemna.

Procesor i karta graficzna

Y700 Lenovo dla graczy PC

fot. Lenovo.com

Modele tej serii posiadają odpowiednie połączenie karty graficznej i procesora. Zamontowany jest czterordzeniowy procesor Intel Core generacji i7, dzięki któremu komputer ma bardzo wysoką wydajność. Sprzęt bez problemu poradzi sobie ze wszystkimi zaawansowanymi zadaniami, jak odtwarzanie filmów oraz gier w wysokiej jakości. Komputer nie ma problemu z kilkoma zadaniami w tym samym czasie, a także z odtwarzaniem multimediów. Procesor wspierany jest przez efektywne oraz nowoczesne systemy, takie jak Intel Hyper-Threading, który wspomaga pracę rdzenia. Doskonałą parą do tego będzie jedna z najlepszych dostępnych na rynku kart – nVidia GeForce GTX 960M. Karta posiada technologie, które pomogą jej w osiągnięciu dobrej płynności nawet w najwyższym poziomie detali.

Obraz i płynność

Bardzo wysoką jakość obrazu zapewnia 17,3-calowa matryca IPS o rozdzielczości Full HD. Parametry obrazu przedstawią nawet maleńkie detale grafiki. Testując gry takie jak Resident Evil, Battlefield czy Tomb Raider, komputer nie zanotował najmniejszych nawet kłopotów. Przy rozdzielczości 1280×720 oraz wysokim poziomie detali obraz uzyskiwał płynność na poziomie około 120 FPS.

Dźwięk

Lenovo Y700-17 posiada dobrej klasy nagłośnienie. Jest ono wynikiem współpracy z ekspertami w tej dziedzinie – firmą JBL. Koncern od lat z powodzeniem produkuje systemy nagłośnieniowe mające różne przeznaczenie, takie jak kino domowe czy systemy Hi-Fi i inne. W tym modelu komputera zamontowane są głośniki JBL, wspomaganie dostarcza system Dolby Advanced Audio. Dzięki dobrej klasy samych głośników, a także pomocy systemu, uzyskano dźwięk czysty i przestrzenny, który idealnie sprawdzi się zarówno w grach, jak i filmach oraz muzyce.