MSI Prestige PX60 – laptop o doskonałych parametrach

MSI Prestige PX60 to wysokiej klasy stacja robocza, która wykorzystuje moc 4-rdzeniowych procesorów Intel Broadwell. Producenci zamontowali tutaj profesjonalną kartę nVidia GeForce GTX oraz zadbali o bogaty zestaw portów. Notebook spełni oczekiwania grafika czy inżyniera. Ale równie dobrze nadaje się do rozrywki multimedialnej.

Aluminiowa obudowa

MSI Prestige PX60 to wysokiej klasy stacja robocza, która wykorzystuje moc 4-rdzeniowych procesorów Intel Broadwell

fot. msi.com

MSI Prestige PX60, przy 15,6-calowej matrycy, ma wysokość 2,1 cm, głębokość 26,6 cm, szerokość 39 cm i waży około 2,1 kg. Jest więc dość smukły i poręczny. Całość została wykonana z aluminium. Srebrne, metalowe powierzchnie bardzo dobrze się prezentują, są trwałe i sztywne.

Porty i komunikacja

Laptop posiada 3 szybkie porty USB 3.0. Znajdziemy tutaj także HDMI i DisplayPort. Brakuje złącza stacji dokującej, co jest pewnym zaskoczeniem przy notebooku biznesowym z wyższej półki.

MSI Prestige PX60 posiada złącze WLAN. Niestety konstruktorzy nie wbudowali modemu WWAN. Ciekawostką są głośniki Dynaudio.

Podzespoły i matryca

MSI Prestige PX60 to najwyższa wydajność. Laptop znakomicie nadaje się do zastosowań graficznych i multimedialnych. Moc obliczeniową zapewnia procesor Intel Core i7. Jest to jednostka czterordzeniowa, której częstotliwość sięga 3,6 GHz. Pamięć wewnętrzna ma pojemność do 16 GB.

Za wysoką jakość grafiki odpowiada profesjonalna karta dedykowana, czyli nVidia GeForce GTX 950M.

Matryca ma klasyczny rozmiar 15,6 cala i dostępna jest w rozdzielczości Full HD. Kontrast obrazu jest dobry, a odwzorowanie kolorów wspomaga technologia True Color.