Lenovo ThinkPad X11e – niewielki laptop do małych i średnich firm

Lenovo ThinkPad X11e to niewielki notebook z matrycą o przekątnej 11,6 cala. Producent wykorzystał tutaj procesory Core M oraz zintegrowaną kartę graficzną. Całość może nie imponuje wydajnością, ale komputer dobrze sprawdzi się w pracy z podstawowymi programami. Kompaktowe wymiary i niewielka waga zapewniają zaś bardzo dużą mobilność – ten laptop doskonale sprawdzi się do pracy w terenie.

Kompaktowe wymiary

Lenovo ThinkPad X11e to niewielki notebook z matrycą o przekątnej 11,6 cala

fot. lenovo.com

Lenovo ThinkPad X11e ma matrycę o przekątnej 11,6 cala. Obudowa ma wysokość 2,2 cm, szerokość 30 cm, głębokość 21,6 cm. Całość waży do 1,49 kg. Obudowa sprawia wrażenie dość solidnej, dzięki odpowiedniemu spasowaniu zawiasów. Konstrukcja jest bardzo poręczna, dzięki czemu możemy wygodnie zabrać sprzęt na spotkania z klientami w terenie.

Jakie podzespoły?

Konstruktorzy wykorzystali tutaj podstawowe podzespoły, które nie imponują mocą, ale wystarczą do stabilnej pracy z popularnymi aplikacjami. Wydajność Lenovo ThinkPad X11e opiera się na procesorach Core M 5Y10c. Dostępne są także konfiguracje z nieco mniej popularnymi jednostkami Celeron N2930. Wsparciem dla procesora jest pamięć wewnętrzna o pojemności 4 lub 8 GB.

Za grafikę odpowiadają karty zintegrowane z procesorami. Są to Intel HD 5300 lub Intel GMA HD.

Jakość obrazu

Jakość obrazu nie stanowi mocnego punktu Lenovo ThinkPad X11e. Matryca jest niewielka, a rozdzielczość HD nie zachwyca. Laptop ten nie jest jednak dedykowany do pracy z grafiką czy oglądania multimediów. Przy przeciętnym wykorzystaniu biurowym, taki wyświetlacz jest wystarczający.