Laptopy Getac – nowoczesne laptopy w pancernych obudowach

Firma Getac słynie z notebooków do zadań specjalnych. Ich wyróżnikiem, na tle konkurencji, jest przede wszystkim konstrukcja. Laptopy Getac mogą pochwalić się wojskowymi certyfikatami i tym, że są w stanie pracować w nawet najbardziej ekstremalnych warunkach. Dlatego często wybierają je specjaliści pracujący w terenie – inżynierowie, geodeci, podróżnicy, ratownicy górscy, zawodnicy biorący udział w rajdach terenowych. Z notebooków Getac korzysta także armia – firma jest głównym dostawcą komputerów dla amerykańskiego lotnictwa wojskowego.

Getac B300 – wydajne komponenty w ponadprzeciętnej obudowie

Laptopy Getac mogą po

fot. getac.com

Laptopy Getac B300 to nowoczesne notebooki w pancernej obudowie (takie komputery określane są terminem rugged). Konstrukcja jest niemalże hermetyczna – wzmocnienia i idealne spasowanie elementów zapewniają bezpieczeństwo komponentów w nawet najtrudniejszych warunkach. Himalajskie mrozy? Pora deszczowa w Amazonii? Saharyjskie upały? Podróż po afrykańskich bezdrożach? Dla laptopa Getac B300 to przysłowiowa pestka.

Notebooki posiadają ekrany o przekątnej 13,3 cala. Ich konstrukcja nie ma jednak nic wspólnego z modnymi ultrabookami. Laptopy Getac B300 ważą bowiem 3,5 kg, szerokość obudowy wynosi 304 mm, głębokość 263 mm, a wysokość aż… 60 mm. Całość powstała ze stopów magnezu, wokół narożników konstruktorzy przewidzieli zaś gumowe bumpery, które zamortyzują upadek nawet z dużej wysokości. Liczne porty (m.in. 3 wejścia USB 3.0, HDMI, VGA, gniazdo stacji dokującej) zostały zabezpieczone specjalnymi zaślepkami. Tajne dane chroni czytnik linii papilarnych, czytnik SmartCard oraz szyfrowanie TPM.

Matowy ekran o rozdzielczości XGA i bardzo wysokiej jasności zapewnia doskonałą widoczność na świeżym powietrzu. Dodatkowo został on zabezpieczony zatrzaskami.

Dużym plusem jest także 9-komorowy akumulator – czas pracy baterii sięga 420 minut.

Getac X 500 – pancerny laptop do zadań specjalnych

Laptopy Getac X500 zostały zaprojektowane z myślą o wymagających użytkownikach pracujących w najtrudniejszych warunkach. Model ten wykorzystuje wytrzymałą obudowę ze stopów magnezu. Wzmocnieniem są gumowe osłony i specjalne wsporniki wewnętrzne, które chronią komponenty przez zniszczeniem nawet przy silnych wstrząsach czy upadkach. Notebook waży 5,2 kg, a grubość obudowy przekracza 6 cm (65 mm). Całość jest masywną skrzynką z ekranem o przekątnej 15,6 cala w jakości Full HD.

Obraz ma bardzo dużą ostrość, co pozwala wygodnie pracować nawet przy silnych promieniach słonecznych padających wprost na ekran. Laptopy Getac X500 zostały wyposażone w 9-komorowe baterie Li-Ion, które są wstanie pracować, bez ładowania, do 420 minut.

Za wydajność odpowiadają procesory Intel Core i5 z serii M o częstotliwości taktowania do 3,3 GHz. Grafika jest podstawowa – odpowiada za nią karta Intel HD 4600.