Lenovo Y50-70 notebook dla graczy ceniących stosunek ceny do jakości

Lenovo Y50-70 można kupić za bardzo zróżnicowaną cenę, obecnie standardem na rynku laptopów stała się niezwykle elastyczna oferta, dzięki której możemy dokładnie wybrać podzespoły do notebooka. Cena tego modelu waha się od 4 do 6 tysięcy złotych, więc różnica jest dosyć spora.

Bardzo dobra wydajność

Lenovo Y50-70 można kupić za bardzo zróżnicowaną cenę, obecnie standardem na rynku laptopów stała się niezwykle elastyczna oferta, dzięki której możemy dokładnie wybrać podzespoły do notebooka

fot. lenovo.com

Tak jak przystało na laptopa przeznaczonego do gier komputerowych, Lenovo Y50-70 posiada mocne podzespoły, które potrafią osiągnąć bardzo dobre wyniki. Konfiguracja z Intel Core i7 pozwoli zagrać w wiele gier komputerowych. Procesor oferuje aż 4 rdzenie oraz wysoki wskaźnik taktowania. Lenovo Y50-70, który został wyposażony w nVidia GeForce GTX 960M będzie w stanie obsłużyć dużą liczbę gier komputerowych, jednak nie wszystkie będą działać na najwyższych ustawieniach graficznych. Mniej wymagające tytuły, takie jak FIFA 15 będą bezproblemowo ukazywane ze wszystkimi detalami, jednak w Total War: Rome 2 będzie można grać na średnich lub wysokich ustawieniach.

Komfort i hałas

W przypadku Lenovo Y50-70 można się spodziewać stosunkowo cichego chłodzenia. Nawet w przypadku sporego obciążenia podzespołów natężenie dźwięku nie powinno przekraczać 45 dB, nie jest to zbyt wysoka wartość, jednak po dłuższym czasie może być troszeczkę uciążliwa. Znacznie gorzej wypada wskaźnik temperatur, przy sporym obciążeniu ten model znacznie się nagrzewa. Może to być problematyczne w czasie sporych upałów, dodatkowe źródło ciepła jest wtedy bardzo niepożądane.

Matryca i jakość obrazu

W przypadku Lenovo Y50-70 z zastosowaniem matrycy IPS możemy liczyć na stosunkowo czytelny i ładny obraz. W przeciwieństwie do modelu Y50, omawiany laptop można wykorzystywać do pracy na świeżym powietrzu, jednak należy unikać sytuacji w których słońce pada bezpośrednio na ekran. W przeciwnym wypadku wyniki pracy komputera mogą stać się nieczytelne. Niestety, ale głębia kolorów nie stoi na najwyższym poziomie, dlatego nie nadaje się do pracy z programami do obróbki grafiki.