Microsoft Surface Pro 4 – wydajny tablet biznesowy

Surface Pro 4 to duży tablet biznesowy wykorzystujący doskonałe podzespoły. Moc obliczeniową zapewniają tutaj szybkie procesory Intel Core z serii U. Dotykowa matryca typu PixelSense o wysokiej rozdzielczości zapewnia odpowiednią jakość obrazu, a starannie dobrane akcesoria zwiększają funkcjonalność urządzenia. 

Jakie dodatki?

Użytkownicy Microsoft Surface Pro 4 znajdą pełnowymiarowy port USB 3.0 oraz złącze DisplayPort (złącza te znalazły się na obudowie o grubości zaledwie 8 mm). Firmowe dane pozwala zabezpieczyć moduł szyfrowania TPM, a łączność z siecią zapewnia WLAN.

W zestawie dostępne jest piórko oraz specjalna podstawka, która pozwoli wygodnie korzystać z tabletu w pozycji pionowej. Ciekawostką jest klawiatura pełniąca zarazem rolę etui.

profesjonalny tablet

fot. Microsoft.com

Co z wydajnością?

W Microsoft Surface Pro 4 wykorzystane zostały niskonapięciowe procesory Intel Core i3, i5 oraz i7 (częstotliwość taktowania nawet do 3,4 GHz). Karta graficzna jest zintegrowana z procesorem, a pamięć operacyjna może mieć pojemność do 16 GB. Ogółem jest to bardzo wydajna konfiguracja. Miejsce na dane zapewni szybki dysk SSD 512 GB (dostępny w niektórych konfiguracjach).