TOP 3 monitory do gier

Na rynku istnieje wiele dobrych monitorów do gier. Przedstawiamy kilka rozsądnych i dobrych propozycji. Nie są to absolutnie najlepsze propozycje, jednak plasują się w ścisłej czołówce w przystępnej cenie. Jeśli zastanawiacie się nad zakupem monitora do gier, który będzie charakteryzował się wysoką jakością wykonania, dobrym obrazem i nowoczesnymi technologiami, to poniżej przedstawiamy bardzo solidne urządzenia. Prezentujemy wyłącznie monitory do gier (więcej tutaj: http://www.gameragon.pl/k583,akcesoria-monitory.html), zatem poszukując monitora do innych celów, jak prace biurowe lub uniwersalny monitor do domu, to z pewnością nie są to idealne typy.

Na rynku istnieje wiele dobrych monitorów do gier

fot. liyama.com

Iiyama ProLite

Pierwsza propozycja to zdecydowanie jedna z najtańszych propozycji, które są obecnie dostępne na rynku, a jednocześnie warte są uwagi. Producentowi udało się wyprodukować urządzenie, którego cena zachęca do zakupu, a użytkowanie dostarczy nam solidnych wrażeń w tym przedziale cenowym. Jest to 24-calowy ekran Full HD. Zaletą tego modelu jest szybki czas reakcji matrycy. Zyskujemy zatem obraz wyświetlany płynnie i bez opóźnień. Urządzenie wyposażono w odpowiednią ilość złączy, całość wykonana jest solidnie. Monitor posiada wbudowane głośniki.

BenQ XL2411Z

Kolejny monitor do gier pochodzi od znanego producenta ekranów i projektorów – BenQ. Podobnie jak poprzednik charakteryzuje się szybkim czasem reakcji oraz dobrą częstotliwością odświeżania obrazu. Nie są to jednak jego wszystkie atuty. Przy tworzeniu tego modelu brali udział najlepsi światowi zawodnicy Counter Strike (http://www.forbes.com/sites/alexkay/2016/09/29/previewing-the-major-250000-esl-one-new-york-counter-strike-tournament/#38750ee16d74). Współpraca firmy i zawodników wypadła nad wyraz dobrze. Dzięki ich profesjonalnym radom zamontowano w monitorze kilka ciekawych rozwiązań, takich jak redukcja rozmycia ruchu i migotania obrazu oraz obniżona emisja niebieskiego światła. Dołożono większą niż standardowo korektę czerni. Uzyskano w ten sposób doskonałe odwzorowanie wszystkich detali na ekranie. Urządzenie jest bardzo dobrze zaprojektowane i prezentuje się solidnie. Możemy skorzystać z kilku regulacji pozycji ekranu.

LG 24GM77

Ostatnią naszą propozycją jest model od firmy LG o przekątnej 24 cali i ekranem Full HD z matrycą typu TN. Podobnie jak poprzedni modele posiada szybki czas reakcji oraz odpowiednie odświeżanie obrazu. Jest to doskonała propozycja dla graczy, którzy cenią sobie dynamiczne gry komputerowe typu FPS, gdzie dynamika i płynność obrazu jest niezwykle ważna. Monitory do gier z tej serii cechują się płynną animacją bez rozmyć i opóźnień. Urządzenie wygląda ładnie, ma dobrą ergonomię oraz kilka możliwości konfiguracji ustawień.