Lenovo dla graczy

Firma Lenovo po bardzo długim czasie produkowania jedynie komputerów biurowych, które doskonale sprawdzały się w zastosowaniach biznesowych, postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom graczy komputerowych. W ten sposób powstała seria Y, czyli seria bardzo wydajnych komputerów idealnie sprawdzających się w nawet najbardziej wymagających produkcjach. Przyjrzymy się zatem bliżej tej serii laptopów od Lenovo.

Wygląd

Firma Lenovo po bardzo długim czasie produkowania jedynie komputerów biurowych, które doskonale sprawdzały się w zastosowaniach biznesowych, postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom graczy komputerowych

fot. lenovo.com

Na pierwszy rzut oka Lenovo Y wyglądają bardzo stonowanie. Obudowa utrzymana jest w czarnym, matowym kolorze. Po otworzeniu również zauważymy standardową klawiaturę, na której wyróżnione na czerwono są klawisze W, S, A, D. Jest to pierwszy znak, że mamy do czynienia ze sprzętem gamingowym. Kolejnym takim znakiem jest tylna strona komputera. Znajduje się na niej pokaźnych rozmiarów otwór wentylacyjny, przez który bardzo dobrze odprowadzane jest ciepło. Wyróżnia się również sposób mocowania klapy matrycy. Nie jest ona przymocowana na całej długości komputera, a jedynie na jej środkowej części. Nie przekłada się to jednak negatywnie na jej stabilność.

Wydajność

Pod względem wydajności sprzęt stoi na bardzo wysokim poziomie, ale wszystko zależy również od wybrania konkretnej wersji. Lenovo przygotowało oczywiście bardzo dużo wersji swoich komputerów, a więc każdy znajdzie coś dla siebie. Najsłabsza jednostka kosztuje niespełna 3500 złotych i posiada procesor Intel Core i5-6300HQ, kartę graficzną Nvidia GTX 960M oraz 4 GB pamięci RAM. Taka konfiguracja w zupełności więc wystarczy osobom, które nie potrzebują grać w każdą grę na najwyższych detalach w rozdzielczości Full HD. Dla bardziej wymagających powstała jednak jednostka z ekranem o przekątnej 17,3 cala. Posiada ona procesor Intel Core i7-6700HQ, kartę graficzną Nvidia GTX 960M oraz aż 32 GB pamięci RAM. Dodatkowo wszystkie dane magazynowane są na dysku SSD o pojemności 512 GB. Taka konfiguracja umożliwia więc bardzo komfortową grę nawet w najbardziej wymagające tytuły.

Komfort pracy

W przypadku komputerów dla graczy bardzo ważna jest również sama kultura pracy. Zbyt nagrzewający się sprzęt będzie bardzo niewygodny w użytkowaniu i nie będzie możliwe wykorzystanie jego pełnych możliwości. Laptopy do gier Lenovo Y700 rozgrzewają się do około 42 stopni Celsjusza, co w tym segmencie jest zupełnie akceptowalnym wynikiem. Akceptowalny jest równie hałas emitowany przez komputer przy pełnym obciążeniu. Wynosi on około 42 dB, co sprawia, że po założeniu słuchawek sprzęt ten nie będzie słyszalny.