Eizo – producent monitorów dla każdego

Firma Eizo w swojej ofercie posiada wiele różnego rodzaju monitorów, które kierowane są do różnych grup docelowych. Eizo produkuje monitory zarówno do zastosowań profesjonalnych jak i domowych. W dalszej części przyjrzymy się dwóm grupom produktów. Tymi przeznaczonymi dla grafików oraz tymi kierowanymi do graczy. Są to bowiem najciekawsze segmenty monitorów i to właśnie one, wyznaczają trendy dla pozostałych produktów.

ColorEdge

Firma Eizo w swojej ofercie posiada wiele różnego rodzaju monitorów, które kierowane są do różnych grup docelowych

fot. eizo.pl

Seria ta kierowana jest do grafików komputerów oraz osób, które zajmują się obróbką wideo. Co sprawia, że komputery te są idealne właśnie dla tych grup? Przede wszystkim fakt, że zostały one wyposażone w nowoczesne matryce oraz specjalne oprogramowanie ułatwiające pracę grafikom. Monitory Eizo mają dołączone oprogramowanie ColorNavigator. Oprogramowanie to umożliwia emulowanie barw. Dzięki temu bez problemu sprawdzisz jak będzie wyglądała grafika po wydrukowaniu na różnego rodzaju materiałach. Bardzo szybko dobierzesz więc odpowiednie kolory, aby na każdym rodzaju papieru, Twoja grafika wyglądała tak samo. Jest to całkowita nowość, która nie jest dostępna w konkurencyjnych produktach. Monitory posiadają również funkcję kalibracji, która pozwala na idealne dopasowanie parametrów monitora do panujących warunków.

Foris

Seria ta kierowana jest do graczy. Monitory z tej serii posiadają przekątną 24″ oraz rozdzielczość Full HD. Monitory dostępne są z matrycami IPS oraz VA. Obydwie gwarantują znacznie lepsze odwzorowanie kolorów oraz szersze kąty widzenia niż monitory z matrycami TN. Jako ciekawostkę warto również wspomnieć, że monitory od Eizo wykorzystywane są również przez profesjonalnych e-sportowców. Dostępne są również specjalne tryby wyświetlania obrazu, skierowane właśnie w stronę graczy. Dzięki temu Ci będą mogli czerpać maksymalną radość z zabawy w swoich ulubionych produkcjach.

Podsumowanie

Monitory od firmy Eizo to więc bardzo solidne produkty, na których można polegać. Firma bowiem oprócz samej produkcji monitorów, dostarcza również do nich odpowiednie oprogramowanie. Jest ono różne względem celu do jakiego jest przeznaczony dany monitor. Oprogramowanie to jednak zawsze jest przydatne i zawsze potrafi znacząco podnieść komfort rozgrywki. Jeżeli więc szukasz produktów wysokiej jakości to warto zainteresować się tym co w swojej ofercie posiada Eizo. Być może znajdziesz właśnie to czego potrzebowałeś.