Lenovo ThinkPad 460 Yoga – wszystkiego po trochu

Jeśli urządzenie jest uniwersalne, to prawdopodobnie w niczym nie jest najlepsze. Może być natomiast całkiem niezłe w kilku różnych kategoriach, zyskując przez to na elastyczności. Właśnie takim laptopem jest Lenovo ThinkPad Yoga 460, model który łączy cechy różnych kategorii notebooków.

Wiele trybów pracy

14 calowy notebook podobnie jak inne modele Yoga został wyposażony w zawiasy umożliwiające pełen obrót ekranu

fot. lenovo.com

14 calowy notebook podobnie jak inne modele Yoga został wyposażony w zawiasy umożliwiające pełen obrót ekranu. Można pracować z nim siedząc przy biurku (ok. 90 – 100º otwarcia), trzymając laptopa na kolanach (np. 120-130º), używać jednocześnie klawiatury i ekranu położonego płasko na stole (180º), a nawet otworzyć o pełne 360º  i mieć do dyspozycji potężny, 14 calowy tablet o rozdzielczości FHD lub WQHD.

Odpowiednia wydajność

Można powiedzieć, że Lenovo ThinkPad Yoga 460 jest pod względem wydajności typowym laptopem biznesowym, wyposażonym w aktualnie standardowe procesory Intel Core i5/i7 U. Nieco wyróżnia go pod tym względem karta graficzna. Dedykowany karta GeForce GTX 940m w laptopach 14 calowych zdarza się dość rzadko, a zdecydowanie poprawia zarówno przyjemność z grania, jak i możliwość obsługi aplikacji graficznych. Niestety w laptopie tym można umieścić jedynie kości RAM typu DDR3, ale przy możliwości rozbudowy do 16 GB nie powinien to być duży problem.

Rozsądne wymiary

Oczywiście są na rynku dostępne lżejsze 14-calowce. 1800 g to jednak wcale nie dużo. Można powiedzieć, ze mający 19 mm wysokości Lenovo ThinkPad Yoga 460 mieści się w aktualnym biznesowym standardzie.

Laptop do wszystkiego

Spełnia wszelkie funkcje jakie notebook spełniać powinien. Można z nim pójść na ważne spotkanie biznesowe, pracować z poważnymi aplikacjami, a po godzinach oglądać filmy lub oddać się ulubionej grze.