Kompaktowy i lekki laptop biznesowy Dell Latitude 7280

Dell Latitude 7280 to kolejny model laptopa biznesowego od znanego producenta sprzętu komputerowego Dell. Urządzenie to wyróżnia się przede wszystkim niską masą, co pozwala na łatwe podróżowanie mając go przy sobie. Użytkownik dostaje do dyspozycji całkiem pojemną baterię, dzięki czemu laptop może długo pracować nie korzystając z napięcia sieciowego. Przyjrzyjmy się bliżej parametrom tego urządzenia.

Procesor i pamięć

Dell Latitude 7280 to kolejny model laptopa biznesowego od znanego producenta sprzętu komputerowego Dell

Autor zdjęcia: dell.com

Laptop nie jest urządzeniem z najwyższe półki cenowej, ale posiada też całkiem przyzwoity stosunek ceny do jakości. Można powiedzieć, że jest to solidna średnia półka. Procesor jaki zamontowano w Dell Latitude 7280 to Intel Core i7, który jest taktowany prędkością 3,9 GHz. Powinno to spokojnie wystarczyć do pracy większości aplikacji biznesowych, również tych bardziej wymagających. Nie brakuje także pamięci operacyjnej. Mamy tu do czynienia z pamięcią typu DDR4, której w domyślnej konfiguracji otrzymujemy 8 GB. Można jednak rozbudować RAM do 16 GB. Jak wspomnieliśmy, są to przyzwoite parametry i raczej nikt nie powinien być nimi zawiedziony, nawet jeżeli przyjdzie do pracy z bardziej wymagającymi aplikacjami.

Wyświetlacz i dysk

Bardzo ważne jest, by laptop biznesowy posiadał dysk twardy w technologii SSD, a więc półprzewodnikowej. Taki dysk nie posiada ruchomych części mechanicznych, takich jak talerze czy głowice, więc ewentualny upadek – o co przecież nietrudno gdy urządzenie jest często przenoszone – nie spowoduje zniszczenia wrażliwej powierzchni dysku i utraty danych. Tutaj Dell Latitude 7280 stoi na wysokości zadania, producent wyposażył go bowiem w dysk SSD o pojemności 256 GB, nasze dane będą więc bezpieczne. Laptop wyposażony jest w wyświetlacz o przekątnej 12.5 cali, a jego rozdzielczość to Full HD. Dzięki takiej konfiguracji laptop potrafi wyświetlić szczegółowy obraz, a jednocześnie jego wymiary nie są zbyt wielkie.

Dell Latitude 7280 posiada rozbudowane zabezpieczenia, jak choćby automatyczne szyfrowanie danych na dysku i uwierzytelnienie biometryczne za pomocą czytnika linii papilarnych. Dzięki temu logowanie jest szybkie – wystarczy przyłożyć do czytnika palec – a jednocześnie nikt niepowołany nie odczyta żadnych poufnych danych z laptopa. Te fakty, plus bardzo niska waga, bo zaledwie 1,18 kg, sprawiają że tytułowe urządzenie będzie dobrym wyjściem dla osoby będącej bardzo często w podróży.