Powiew świeżości i jakości w marce HP

Firma HP należy do czołowych producentów laptopów na rynku światowym. Dla przykucia uwagi szerszej bazy klientów postanowiła odświeżyć swój sztandarowy produkt z serii EliteBook, model HP EliteBook 830 G5 jest jednym z nich. Według zapewnień producenta oferować ma nam przede wszystkim niesamowitą wydajność karty graficznej oraz samego procesora. Jednak jak w takim przypadku prezentuje się cena i działanie samego komputera w warunkach dłuższych, niż standardowe?

Nowy, stary laptop w odświeżonej i nowoczesnej wersji

Firma HP należy do czołowych producentów laptopów na rynku światowym

Autor zdjęcia: hp.com

Model 830 G5 przedstawia sobą matryce o przekątnej 13,3 cala, dlatego też świetnie się sprawdzi jako laptop mobilny, z którego skorzystać można w zróżnicowanych warunkach. Dzięki małemu rozmiarowi będzie w stanie zmieścić się także do plecaka czy torby, a jego niska waga pozwoli na prawie niezauważalne jego przenoszenie. Cechą korzystną w tym przypadku jest także jego szybkie uruchamianie się, co będzie niezwykle przydatne, gdy korzystać z niego będziemy w tramwaju czy pociągu. Jeżeli chodzi o pamięć to HP EliteBook 830 G5 oferuje nam nawet 32 GB pamięci RAM rozlokowanej w dwóch bankach pamięci. Co ciekawe, ta edycja należy również do modeli o jednych z najcieńszych grubości, sięgających poniżej 2 cm. W standardowej cenie dostaniemy do tego trzeci mikrofon, który umieszczony jest na klapie laptopa – po przeciwnej stronie użytkownika urządzenia. Według producentów ma on za zadanie ograniczać szumy podczas rozmów czy wideokonferencji, a także – co bardziej interesujące – pozwalać na tworzenie takich rozmów z załączeniem osób, które znajdują się dookoła lub po przeciwnej stronie sprzętu. Kamerka, w którą model jest wyposażony pozwala nam na współpracę z Windows Hello, jeżeli zależy nam na całkowitym zachowaniu prywatności będziemy mieć również możliwość ze skorzystania z zaślepki pozwalającej nam na zakrycie kamerki.

Do głównych korzyści HP EliteBook 830 G5 możemy zaliczyć:

  • wodoodporną oraz podświetlaną klawiaturę, która ułatwi nam korzystanie z laptopa w ograniczonym świetle;
  • dodatkowe zapewnienie bezpieczeństwa w postaci wyposażenia urządzenia w czytnik linii papilarnych oraz czytnik SmartCard;
  • bateria, która posiada dodatkowe ogniwo pozwalające na zapełnienie połowy jej mocy w 30 minut;
  • długotrwałe działanie baterii bez konieczności ładowania.

Model ten, dzięki odświeżeniu przez markę HP zyskał wiele nowych możliwości oraz dodatkowych korzyści przykuwających zróżnicowanych klientów. Długi czas pracy baterii powoduje, iż 830 G5 staję się optymalnym wyborem do pracy czy podróży. Jednak model ten posiada najmniej możliwości modyfikacji, w porównaniu do reszty z rodziny EliteBook oraz charakteryzuje się sporą ceną.