Solidny pomocnik w biznesie, czyli Lenovo ThinkPad T580

W świecie laptopów biznesowych główną rolę odgrywają modele z 14-calowym ekranem. Firma Lenovo wyszła z propozycją 15-calowego ekranu w modelu ThinkPad T580, któremu przyjrzymy się w poniższym artykule.

Czy większy znaczy lepszy?

Notebook Lenovo ThinkPad T580 to dobry notebook biznesowy, który nieco ustępuje mniejszym modelom modeli z serii ThinkPad T

Autor zdjęcia: psref.lenovo.com

Urządzenie ThinkPad T580 wyposażono w czarną obudowę wykonaną z tworzywa sztucznego wzmocnioną włóknami. W notebooku zabrakło portu ładowania Slim Tip, który zastąpił port USB typu C, za którego pomocą naładujemy naszego notebooka.

T580 oferuje dwa porty USB typu A zamiast trzech i dwa porty USB typu C zamiast jednego. 

Warto nadmienić, że po raz pierwszy z tą generacją ThinkPadów, marka Lenovo wykorzystała  osłonę internetową ThinkShutter, która ma poprawić ochronę prywatności użytkowników.

Wyświetlacz urządzenia to matryca Full HD IPS i jest ona standardową opcją. W innej konfiguracji mamy możliwość otrzymania matrycy o rozdzielczości 1080p z funkcją dotykową.  Wyświetlacz T580 jest jaśniejszy w środku niż na bokach, co prowadzi do rozkładu jasności na poziomie 87%. Różnice w jasności nie są jednak dostrzegalne gołym okiem.

Specyfikacja urządzenia

Model Lenovo ThinkPad T580 dostępny jest w różnych wariantach, jeśli chodzi o podzespoły. Możemy przykładowo wybrać konfigurację z procesorem Intel Core i5-8250U, dyskiem twardym o pojemności 500 GB, 8 GB pamięci RAM (z możliwością rozszerzenia do 32 GB) i wyświetlaczem Full HD. Oprócz droższych opcji wyświetlania, mamy do wyboru wiele rozszerzeń sprzętowych do konfiguracji podstawowej. Na przykład: mamy możliwość wybrać Core i5-8250U, Core i5-8350U, Core i7-8550U lub Core i7-8650U jako jednostkę centralną. Co więcej, niektóre modele wyposażone są w NVIDIA GeForce MX150 i Intel UHD Graphics 620. Jeśli chodzi o urządzenia pamięci masowej, można uzyskać dysk SSD o pojemności do 1 TB zamiast 500 GB HDD – lub można wybrać dysk twardy z dyskiem SSD M.2-2242. W codziennym użytkowaniu laptop sprawdza się solidnie, a sam T580 działa bardzo płynnie.

Urządzenie Lenovo ThinkPad T580 jest również bardzo ciche.  Maksymalny poziom hałasu wynosi 38 dB, co jest wyraźnie słyszalnym, ale nadal akceptowalnym wynikiem.

Podsumowanie

Notebook Lenovo ThinkPad T580 to dobry notebook biznesowy, który nieco ustępuje mniejszym modelom modeli z serii ThinkPad T.

Model T580 zapewnia także zauważalny skok wydajności w porównaniu do swojego poprzednika, w dużej mierze dzięki szybszemu niż przeciętny procesorowi Intel Core i7-8550U, a także wersji Nvidia GeForce MX150 innej niż MaxQ. Jako wysokiej klasy notebook biznesowy, T580 oferuje kompleksowy pakiet gwarancyjny i wiele funkcji bezpieczeństwa – wśród tych funkcji jest praktyczna pokrywa aparatu znana jako ThinkShutter.