Lenovo ThinkBook 13s: laptop gwarantujący bezawaryjność i wysoką wydajność

Lenovo ThinkBook 13s to notebook stworzony z myślą o wysokiej wydajności zamkniętej w wysoce minimalistycznej obudowie. Odchudzone ramki wokół ekranu wraz z mocną specyfikacją zamieniają pracę w swoistą przyjemność. Dodatkowy pakiet zabezpieczeń umacnia nasze przekonanie o wszechobecnym komforcie. Za ten elegancki notebook w przyzwoitej konfiguracji z systemem Windows 10 Pro zapłacimy niewiele ponad 3200 zł.

Lenovo ThinkBook 13s: atrakcyjna konfiguracja w przystępnej cenie

Lenovo ThinkBook 13s to urządzenie reklamowane jako stworzone do mądrej, ale nie ciężkiej pracy

Lenovo ThinkBook 13s to urządzenie reklamowane jako stworzone do mądrej, ale nie ciężkiej pracy. Producenci postawili nacisk na to, aby był to model uniwersalny, na którym nie tylko uruchomimy wymagające biznesowe aplikacje, ale też połączymy się z najnowocześniejszą technologią czy zaspokoimy swoje potrzeby bezpieczeństwa. Całość opakowana jest w aluminiową, kompaktową obudowę o wymiarach 30,8 cm x 21,6 cm x 1,62 cm i łącznej wadze 1,33 kg (z baterią).

Przedstawiony notebook lenovo thinkbook oferuje zestaw przydatnych złącz, a przede wszystkim 2x USB 3.1, 1x USB-C, 1x HDMI, I/O audio i wejście zasilania. W ramach zabezpieczenia do ThinkBooka 13s dodano szyfrowanie TPM i wbudowany czytnik linii papilarnych. W godzinach nocnych pomoże podświetlana klawiatura na kolor biały oraz intuicyjny touchpad. Aby łączyć się z szybkim internetem wykorzystamy kartę Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac). Do podłączenia innych urządzeń przyda się moduł Bluetooth 5.1.

Specyfikacja laptopa skupia się wokół mocnego procesora, szybkiego dysku SSD i obszernej ilości pamięci RAM. Nie musimy martwić się zbytecznie o wydajność, gdyż w standardzie otrzymujemy Intel Core i5-8265U z 4 rdzeniami o taktowaniu 1,6 – 3,9 GHz, z 6 MB cache. Jednostce towarzyszyć będzie do 16 GB RAM SO-DIMM DDR4 2400MHz, do 1TB pojemności dysku SSD M.2 PCIe oraz karta graficzna Intel UHD Graphics.

Do pracy przyda się kamera z wbudowaną zaślepką chroniąca przed ewentualnym podglądaniem. Pomocny okazuje się pakiet dźwiękowy składający się z wbudowanych głośników stereo i mikrofonu.

Obraz autorstwa lenovo.com