Długodystansowy Dell Latitude 3450

Wśród laptopów Dell Latitude, obok prestiżowych maszyn, można znaleźć też rozwiązania ekonomiczne. Należy do nich między innymi model Latitude 3450. Model ten ceniony jest zwłaszcza za bardzo dobry czas pracy na baterii.

Wśród laptopów Dell Latitude, obok prestiżowych maszyn, można znaleźć też rozwiązania ekonomiczne

fot.dell.com

14-calowy laptop waży minimalnie powyżej 2 kg. Plastikowa obudowa pozostawia nieco do życzenia, ma jednak również swoje zalety. Stosunkowo łatwo dostać się do podzespołów, wyposażenie w złącza jest odpowiednie, klawiatura wygodniejsza niż można by się spodziewać po laptopie tej klasy.

Podzespoły

Standardowo montowany w laptopach 14-calowych procesor niskonapięciowy Intel Core i5 serii U, w połączeniu ze zintegrowanym układem grafiki HD Graphics 5500 i dyskiem HDD nie zapowiada cudownej mocy obliczeniowej. W testach laptop okazuje się jednak całkiem szybki i radzi sobie z typowymi biurowymi aplikacjami nadzwyczaj sprawnie. Najtańsza wersja dysponuje dość słabą matrycą TN o rozdzielczości 1366 x 768, ale można też wybrać wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1920 x 1080. Warto zainwestować w to drugie rozwiązanie. Jakość obrazu zmienia się wówczas z poniżej przeciętnej w bardzo dobrą. Docenią to zwłaszcza osoby pracujące na zewnątrz, które zyskają rozświetlenie blisko 300 cd/m², matową matrycę i przyjemne dla oka odwzorowaniu kolorów.

Zalety

Dell Latitude 3450 wyróżnia się z podobnej klasy urządzeń długą żywotnością. Baterii po prawdzie nie można wymontować, co z pewnością jest wadą, pozwala ona jednak pracować ok. 8 godzin z wykorzystaniem Internetu i typowych aplikacji biurowych. Co ważne, laptop nie przegrzewa się i nie hałasuje nadmiernie. Pracując bez obciążenia, nie korzysta z wentylatorów i słychać wtedy jedynie szum HDD.

Dobry czy zły?

Gdyby nie jakość wykonania obudowy, byłby świetnym rozwiązaniem dla osób pracujących w terenie. Zapewnia dobry obraz nawet w świetle słonecznym, długo działa na baterii i jest dość cichy. Trudno wymagać więcej od laptopa dostępnego za całkiem rozsądną, niewygórowaną cenę.