ThinkPad T480 – mocny laptop od Lenovo

Jeśli szukamy mocnego laptopa, który ma silny procesor, dużo pamięci, a także dedykowaną kartę graficzna, to Lenovo ThinkPad T480 z pewnością spełni nasze oczekiwania (o czym także tutaj: http://www.kuzniewski.pl/k3887,laptopy-lenovo-ibm-thinkpad-thinkpad-t-thinkpad-t480.html). Dla kogo mógłby przydać się taki laptop? Z pewnością będzie dobrym wyjściem z sytuacji dla osób, które stosują rendering 3D w swojej pracy, na przykład dla geodetów. Oprogramowanie, z którego korzystają, operuje dzisiaj na modelach 3D generowanych w czasie rzeczywistym, gdzie takie elementy jak dedykowane karty graficzne są absolutnie niezbędne.

Sprawdzamy parametry laptopa

Jeśli szukamy mocnego laptopa, który ma silny procesor, dużo pamięci, a także dedykowaną kartę graficzna, to Lenovo ThinkPad T480 z pewnością spełni nasze oczekiwania

Autor zdjęcia: pixabay.com

Standardowo na początku przedstawimy najbardziej istotne parametry, jeśli chodzi o każdy laptop. Tutaj mamy ekran o wielkości 14 cali, co jest po prostu idealnym wyjściem z sytuacji. Takie laptopy zarówno dobrze wyglądają z wyświetlaczami Full HD, jak i są wystarczająco lekkie i małe, by spokojnie można było zabrać je ze sobą w teren. Kolejnym ważnym parametrem jest fakt, że w laptopie zastosowano dysk twardy typu SSD. Przypomnijmy, że dyski takie posiadają bardzo dużą odporność na wstrząsy, a w czasie pracy w terenie np. w geodezji często zdarza się, że laptop o coś uderzy lub upadnie. Dzięki dyskowi SSD nie stracimy swoich danych. Lenovo ThinkPad T480 oferuje nam dyski 256 GB i 512 GB, zależnie od tego w jakim wariancie zakupimy ten komputer. Kolejna istotne sprawa to rozszerzalność. Na przykład jeśli weźmiemy wersję, która ma mniej pamięci, możemy w przyszłości jej dołożyć aż do 32 GB. To sprawia, że laptop jest zakupem na lata.

Procesor, pamięć i pozostałe

Teraz sprawdzimy co komputer chowa pod swoją maską. Mamy tu między innymi procesory z rodziny Intel Core i5, lub w lepiej wyposażonych wariantach Intel Core i7. Są to procesory, które posiadają aż cztery rdzenie, a więc bardzo dużo. Biorąc pod uwagę, że zamontowane tu modele i5-8250U lub i7-8550U mają moc maksymalną odpowiednio 3.40 GHz i 4.0 GHz, można oczekiwać naprawdę dużej i solidnej wydajności. To jednak nie wszystkie zalety, jakie na polu wydajności ma Lenovo ThinkPad T480. Mamy też różne wersje pamięci RAM, od 8 GB, przez 12 GB, 16 GB, aż do 32 GB włącznie. Oczywiście wisienką na torcie jest dedykowana karta graficzna NVIDIA GeForce MX150, która zapewni szybki i zaawansowany rendering 3D w różnych aplikacjach inżynierskich i tym podobnych.