Lenovo – profesjonalizm i jakość producenta?

Lenovo od paru lat stara się regularnie wypuszczać produkty rewolucyjne w danych grupach. Bez różnicy, czy chodzi tutaj o klasę średnią, czy profesjonalną technologie tej marki odzwierciedlać muszą najwyższą jakość – takie działanie pozwoliło jej na potwierdzenie – słusznie – wysokiej pozycji w rankingach producentów sprzętu komputerowego i laptopów. Jednak, jak sprawa się ma z najnowszych ultrabookiem z najbardziej rozpoznawalnej serii Lenovo, czyli ThinkPad?

Idzie nowość

Lenovo ThinkPad P52s wygrywa, głównie dzięki rozbudowanym slotom pamięciowym oraz zastosowaniu procesorów Intel najnowszej generacji

Autor zdjęcia: pixabay.com

Lenovo ThinkPad P52s to przykład totalnego ultrabooka, który pochwalić się może obecnością dedykowanego układu graficznego NVIDIA Quadro P500 czy czerordzeniowym procesorem Intel Core ósmej generacji. Przeznaczony jest głównie do branży biznesowej i pracy biurowych, którym służyć ma niezwykle wydajnie i sprawnie. Z drugiej strony, twórcy zaznaczają, iż spisze się także jako technologia domowa – mobilność oraz rozbudowane systemy pozwolą na odtwarzanie na nim multimediów wysokiej jakości.

Najnowszy P52s jest oczywiście następcą swojego poprzednika P51, jednak w tym wypadku różnice pomiędzy tymi dwoma modelami są zauważalne już na pierwszy rzut oka. Przede wszystkim, wygląd zewnętrzny – cała obudowa robi dobre wrażenie na odbiorcy i określić ją można jako niezwykle elegancką i – po prostu – atrakcyjną. Dodatkowo, nie można też narzekać na materiały zastosowane do jej wykonania. Każda część spełnia swoje zadanie, otwieranie i zamykanie laptopa jest perfekcyjnie wyważone, a ekran dobrze integruje się z obudową i klawiaturą.

Procesory sercem najnowszego ThinkPad P52s

Lenovo ThinkPad P52s wygrywa, głównie dzięki rozbudowanym slotom pamięciowym oraz zastosowaniu procesorów Intel najnowszej generacji. Przekątna matrycy ThinkPada wynosi, w tym przypadku 15,6 cala, czyli jest jedną z bardziej powszechnych i uniwersalnych na rynku. Mimo tego, wielkość ta nie przeszkadza w wysokiej mobilności tego ultrabooka, który dzięki niskiej wadze możemy zabrać – bez większych trudności – w dłuższą podróż. Co ważne, wybierać możemy pomiędzy standardową wersją, a jego dotykowym odpowiednikiem, który korzystny okaże się zwłaszcza na wyjazdach. Z racji tego, iż model ten przedstawia sobą jak najbardziej sprzęt profesjonalny, to przeciętna cena za podstawową wersję do najtańszych nie należy.