Fujitsu LifeBook A555G – funkcjonalny notebook biurowy z dedykowaną kartą graficzną

W linii Fujitsu LifeBook dostępne są uniwersalne laptopy do zastosowań biurowych. Jednym z nich jest LifeBook A555G – niedrogi notebook z 15,6 calową matrycą, podzespołami z rodziny Intel Broadwell oraz dedykowaną kartą graficzną, która podnosi wydajność narzędzia w pracy z multimediami.

Pierwsze wrażenie

W linii Fujitsu LifeBook dostępne są uniwersalne laptopy do zastosowań biurowych

fot. fujitsu.com

Niedrogie laptopy Fujitsu LifeBook A555G wpisują się w stylistykę całej linii. Obudowa urządzenia jest wykonana z solidnych materiałów, a pokrywę ekranu utrzymują bardzo dobrze spasowane zawiasy. Powierzchnie są ciemne i matowe, co sprawia, że konstrukcja prezentuje się w pełni profesjonalnie.

Fujitsu LifeBook A555G waży około 2,4 kg. Szerokość obudowy wynosi 378 mm, głębokość 256 mm, wysokość 31 mm. Całość przypomina klasyczne laptopy, które są nieco mniej smukłe od ultrabooków, ale bez problemu można je zabrać na spotkanie z klientem w terenie czy w podróż służbową.

Porty i osprzęt

Laptopy Fujitsu LifeBook A555G wyposażone zostały w 4 porty w standardzie 3.0. Użytkownicy znajdą tutaj także złącze VGA i HDMI. Minusem jest brak gniazda stacji dokującej oraz zabezpieczeń danych.

Mocną stroną modelu jest zaś duża klawiatura o wyraźnie rozdzielonych klawiszach (budowa wyspowa). Klawiatura posiada wyodrębniony blok numeryczny. Wygodną pracę zapewnia również duży touchpad, który może zastąpić myszkę.

Jakość obrazu

Fujitsu LifeBook A555G posiada matową matrycę o przekątnej 15,6 cala. Wykonana została ona w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli (Full HD). Wyświetlane kolory są soczyste, jasność obrazu również nie budzi zastrzeżeń. Za wyświetlacz zdecydowania można przyznać więc producentowi duży punkt.

Jaka wydajność?

Konstruktorzy wykorzystał tutaj niskonapięciowe procesory z wyższej półki cenowej. Chodzi o 2-rdzeniowe jednostki Intel Core i5 5200U o częstotliwości 2200 MHz (częstotliwość z funkcją Turbo Boost wynosi 2700 MHz). Dostępne konfiguracje posiadają pamięć RAM o pojemności od 4 do 8 GB, ale można ją rozbudować do 16 GB.

Dużym plusem laptopów Fujitsu LifeBook A555G jest dedykowany układ graficzny. Producent zamontował tutaj kartę AMD Radeon R7 M260, która zapewnia wysoką wydajność przy pracy z bardziej wymagającym oprogramowaniem. Poza tym laptop wyposażony został w 6-komorowy akumulator – czas pracy baterii wynosi przeciętnie około 380 minut. Notebook dostępny jest w asortymencie np. tego sklepu: http://www.kuzniewski.pl/k2049,laptopy-fujitsu-lifebook-lifebook-a555g.htm.