Recenzja Apple iPad 10,5

Ten model działa niezwykle szybko. Wyróżnia się bardzo długim czasem pracy na baterii. Ma niemal doskonały wyświetlacz. Posiada też poprawioną wydajność ołówka Apple, iOS 11 zapewnia wszechstronność na poziomie komputerów. Klawiatura nie ma touchpada. Ten Apple długo się ładuje. Jest kosztowny, gdy doda się ołówek i klawiaturę.

Układ A10X Fusion wewnątrz iPada może być najmocniejszym mobilnym procesorem w historii

Autor zdjęcia: support.apple.com

Nowy iPad Pro jest mocniejszy niż większość laptopów i oferuje większy i lepszy wyświetlacz i długą żywotność baterii, ale iOS 11 będzie prawdziwą perełką dla fanów gier.

Podstawowe cechy

Układ A10X Fusion wewnątrz iPada może być najmocniejszym mobilnym procesorem w historii. Sześciordzeniowy procesor i dwunastordzeniowy procesor graficzny oferują niesamowitą moc, biorąc pod uwagę wąski profil iPada Pro. Jednym z powodów, dla których iPad Pro jest tak szybki, jest sposób, w jaki Apple zaprojektował układ, CPU i GPU korzystają z tego samej wbudowanej 4 GB pamięci RAM, więc nie trzeba czekać na wygaszenie grafiki i pobranie osobnej pamięci. Apple iPad 10,5 bije większość laptopów z systemem Windows, jeśli chodzi o ogólną wydajność. Posiada dobrą przepustowość pliku. Jest również świetny pod względem grafiki. Można nawet na nim grać w różne gry komputerowe.

Design

Wyróżnia się większym ekranem w kompaktowej obudowie. Ogólna estetyka aluminium i szkła jest wciąż taka sama, a otrzymujesz trzy opcje kolorów, ale miło jest zobaczyć mniej obramowania wokół wyświetlacza. Nadal znajdziesz przycisk Touch ID pod ekranem, złącze Lightning u dołu i przycisk zasilania u góry oraz regulatory głośności po prawej stronie. Gniazdo słuchawkowe znajduje się w lewym górnym rogu. Aby było jasne, 10,5-cala nie będzie wystarczające dla większości osób, które chcą go mieć zamiast laptopa. Prawdopodobnie wybiorą oni wtedy większego i droższego 12,9-calowego iPada Pro, ale ogólnie rzecz biorąc jest to świetny model do pracy i zabawy. Technologia ProMotion na ekranie Retina na iPadzie Pro jest prawdziwą ciekawostką. To pierwsze urządzenie mobilne, które dynamicznie skaluje częstotliwość odświeżania do 120 Hz. To dwa razy więcej niż w przypadku ostatniego iPad Pro. Używając dedykowanego układu kontrolera, iPad jest wystarczająco inteligentny, aby wiedzieć, kiedy potrzebujesz szybszego lub wolniejszego tempa przeglądania.