Laptopy Asus ROG – wydajny sprzęt gamingowy

Linia laptopów Asus ROG została zaprojektowana specjalnie dla fanów gier komputerowych. Nie sposób ich pomylić z innymi notebookami – modele z serii Republic of Gamers na klapie mają naklejkę z napisem ROG i wyróżniają się masywnymi obudowami. Model G551, który stanowi wizytówkę tej linii, waży aż 4,3 kg. Czym jeszcze wyróżniają się laptopy Asus ROG?

Linia laptopów Asus ROG została zaprojektowana specjalnie dla fanów gier komputerowych

fot. asus.com

Asus ROG – masywne i toporne

Laptopy z linii Republic of Gamers są swoistym zaprzeczeniem mody na coraz smuklejsze ultrabooki. Waga większości modeli waha się w granicach od 3 do 4 kg, a grubość obudowy znacznie przekracza 2,1 cm charakterystyczne dla ultrabooków biznesowych. To sprawia, że laptopy Asus ROG nie są mobilne, ale grupa docelowa, do której są one kierowane, wcale tego nie oczekuje. Sprzęt gamingowy wykorzystywany jest zwykle do użytku stacjonarnego – wielu graczy podłącza do laptopa duży monitor, wygodną klawiaturę, profesjonalne głośniki.

Jakie podzespoły?

Linia laptopów Asus ROG to wysokiej klasy sprzęt gamingowy, który wykorzystuje doskonałej jakości podzespoły (szczegóły tutaj: http://www.gameragon.pl/k1,laptopy-asus-rog.html). Laptopy Asus ROG posiadają 4-rdzeniowe procesory Intel Core z rodziny Haswell o wysokiej częstotliwości taktowania. Jednostki wykorzystują technologię Hyper-Threadind. Za jakość grafiki odpowiadają multimedialne karty z rodziny nVidia GeForce GTX (architektura Maxwell). Pamięć RAM w wielu modelach można rozbudować do 32 GB. Takie połączenie sprawia, że mocy nie zabraknie nawet podczas gry w najnowsze tytuły.

Za jakość obrazu odpowiadają najlepsze matryce typu IPS o wysokiej rozdzielczości. Gwarantują one doskonałe podświetlenie i szerokie kąty widzenia. Kolory są bardzo żywe, a szczegóły obrazu idealnie odwzorowane, co pozwala dostrzec wszystkie detale świata przedstawionego w grze (wiele nowych tytułów to przepiękne przestrzenie zaprojektowane z dbałością o każdy szczegół). Za dźwięk odpowiada specjalne oprogramowanie, które pozwala uzyskać użytkownikowi jakość pozwalającą wczuć się w akcję gry.

Asus G551 JX – flagowy model serii ROG

Laptopy Asus G551 JX są jednym z flagowych modeli z serii Republic of Gamers. Czterordzeniowy procesor wykonujący obliczenia na ośmiu wątkach, karta GeForce GTX 860M, 16 GB pamięci RAM, technologia SonicMaster Premium gwarantująca wyjątkowo czyste brzmienie dźwięku – to podstawowe wyróżniki tego modelu. Za jakość obrazu odpowiadają matrycy typu IPS o przekątnej 15,6 cala (rozdzielczość Full HD). Fani nowych gier powinni docenić, że zastosowana karta graficzna obsługuje nawet monitory w imponującej rozdzielczości 4K.